Haber

Çadırlardan oluşturulan dikiş atölyeleri depremzedelere yeni gelir kaynağı oldu

Çadırlardan oluşturulan dikiş atölyeleri depremzedelere yeni gelir kaynağı oldu

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta ev hanımları hem deprem psikolojisinden kurtuluyor hem de çadır dikim atölyelerine gelerek meslek öğrenerek ev ekonomisine katkıda bulunuyor.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde iki çadırda bulunan dikiş atölyesi, depremden etkilenen kadınların yeni iş yeri oldu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, girişimci iş adamlarının oluşturduğu çadır atölyelerinde ilk etapta kadınlar tişört hazırlıyor.

İki çocuk annesi Ayşe Nacar, titreme psikolojisinden kurtulmak için çadır atölyesine geldiğini söyledi. “Buraya başlayabilmek için geldim. İki çocuğumla meslek öğreniyorum ki bu çok iyi” dedi.

Kadınlardan Makbule Türkyılmaz, “Artçı sarsıntılar oluyor ama burada daha rahat çalışıyoruz, tişört yapıyoruz ve depremzedelere vereceğiz” dedi.

Depremzedelere iş imkanı sağlayan Ferhan Geylan, “Buraya gelme amacımız en büyük sorun olarak işe başlamak istedik. Önce onunla çalışan kadınlarımızın gelirlerini, sonra pazarlamasını artırmak istedik. Küçük bir proje ile başladık. Bu projenin yaygınlaşması için tüm firmaların bu tür faaliyetlerine katılarak ve destekleyerek acil iş ihtiyacı olan insanlara istihdam sağlamak temel amacımızdır. Küçük de olsa bir kıvılcımı başlatmak ve devam ettirmek istiyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu